FAQ

Największą zaletą systemów sufitów napinanych jest idealnie gładki sufit, który może stać się wyróżniającym się i ekscytującym elementem wystroju wnętrza Twojego domu. Możesz mieć pewność, że Twój sufit napinany nigdy nie pęknie i nie będzie gromadzić pleśni ani kurzu. W przeciwieństwie do zwykłego sufitu podwieszanego z płyt kartonowo-gipsowych, sufit napinany nie kruszy się ani nie odbarwia. Aby lepiej zrozumieć, czym jest sufit napinany, wyobraź sobie piękny szklany sufit wykonany z jednego kawałka ze szkła.

Podoba Ci się to już?

Czytaj dalej. Oferujemy szeroki wybór przyjemnych kolorów dla Twojego przyszłego sufitu napinanego, dzięki czemu możesz wybrać swój ulubiony lub dowolny, który najlepiej pasuje do Twojego wnętrza. Możesz wybrać rodzaj wykończenia: błyszczące, matowe lub satynowe.
Powszechną obawą jest to, że montaż sufitu napinanego może zająć dużo czasu lub spowodować bałagan, podobnie jak inne rodzaje prac budowlanych. Dobra wiadomość jest taka, że w przypadku montażu na suficie napinanym tak nie jest! Cały proces zajmuje zaledwie kilka godzin i zwykle nie pozostawia żadnych zanieczyszczeń ani kurzu w pomieszczeniu.

Przyjrzyjmy się zaletom, jakie oferuje sufit napinany w porównaniu z sufitem podwieszanym z płyt kartonowo-gipsowych – a nawet odświeżeniem istniejącego sufitu za pomocą odrobiny farby.

W rzeczywistości zalety są oczywiste.

 • Tylko systemy sufitów napinanych dają idealnie płaską powierzchnię sufitu, niczym tafla szkła.
 • Sufit napinany nie odbarwi się z czasem. Nie będziesz musiał wielokrotnie malować sufitu.
 • Sufity napinane nigdy nie pękają ani nie kruszą się.
 • Sufit napinany jest odporny na pleśń. Sufit napinany jest odporny na wilgoć.
 • Dobrze o Tobie świadczy: jeśli wybierzesz ciepłe, błyszczące wykończenie sufitu napinanego, optycznie powiększy on przestrzeń Twojego pokoju. A wystarczy spojrzeć w górę, by zobaczyć w odbiciu dumnego posiadacza nowego sufitu napinanego!
 • Wreszcie montaż sufitu napinanego nie wymaga przygotowania istniejącej powierzchni sufitu. Na przykład, jeśli nie masz standardowego sufitu z płyt kartonowo-gipsowych i chcesz zakryć wszystkie te rury i kable, śmiało zleć nam montaż systemu sufitów napinanych – i zaoszczędź na regularnym montażu sufitu z płyt kartonowo-gipsowych, tynkowaniu i malowaniu wzdłuż sposób.

Dokonaj właściwego wyboru i postaw na systemy sufitów napinanych — atrakcyjne, niedrogie i trwałe rozwiązanie dla Twojego domu.

Nowoczesny sufit napinany to niezwykle wszechstronny system sufitowy, który można dopasować praktycznie do każdego kształtu i zamontować praktycznie w każdym pomieszczeniu (świetny pomysł na sufit w łazience), z nielicznymi wyjątkami. Odradzamy montaż sufitów napinanych w następujących przypadkach:

 • pomieszczenie z niskim stropem konstrukcyjnym;
 • pomieszczenie narażone na zimno (5° lub chłodniej);
 • pomieszczenie przeznaczone do aktywności fizycznej mogącej uszkodzić sufit napinany;
 • większość miejsc na zewnątrz.

Poza tym system sufitów napinanych można zainstalować praktycznie wszędzie.

Sufity napinane oferują wiele zalet w porównaniu z innymi tradycyjnymi i nowoczesnymi opcjami sufitu. Oto krótki przegląd:

 • instalacja nie wymaga przygotowania konstrukcji stropu;
 • instalacja nie tworzy gruzu typowego dla prac remontowo-budowlanych;
 • proces instalacji jest prosty i szybki;
 • membrana sufitowa nie odbarwia się i nie pęka z upływem czasu;
 • membrana jest odporna na wilgoć i pleśń;
 • gładka powierzchnia jest niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości;
 • sufit refleksyjny działa jak lustro sufitowe i wizualnie dodaje przestrzeni;
 • można łatwo dostosować za pomocą drukowanych wzorów i różnych kształtów.

Z reguły system sufitów napinanych to doskonała oszczędność miejsca i zajmuje zaledwie 5 cm wysokości pomieszczenia. Jednak niektóre funkcje techniczne i urządzenia mogą znacznie zwiększyć tę liczbę. W zależności od rodzaju ustawienia i pożądanego efektu, przy określaniu wysokości przyszłego sufitu należy wziąć pod uwagę obecność i rozmieszczenie następujących systemów i urządzeń przed montażem sufitu napinanego:

 • oprawy oświetleniowe;
 • otwory kanałów powietrznych;
 • kanały i rury

W większości przypadków rury i kanały wentylacyjne znajdują się poza stropem konstrukcyjnym i nie mają wpływu na wysokość montażu sufitu napinanego. Czasami jednak celem montażu sufitu napinanego jest zakrycie kanału powietrznego lub rurociągu
w celu uzyskania przyjemniejszego wyglądu. W takim przypadku instalacja wymaga więcej miejsca. Podobnie niektóre rodzaje opraw oświetleniowych i innych urządzeń mogą wymagać montażu na niższym poziomie.

Jeśli instalacja sufitów napinanych jest częścią większego projektu , ważne jest, aby określić odpowiedni moment na montaż sufitu napinanego lub wezwać profesjonalistów, aby zrobili to za Ciebie. Praktyczną zasadą jest rozpoczęcie montażu sufitu napinanego, gdy wszystkie zadania związane z bałaganem są już zakończone. To doskonały sposób na zabezpieczenie delikatnej membrany sufitowej przed przypadkowym uszkodzeniem ostrym narzędziem lub kawałkiem materiału budowlanego. Ponadto wszystkie prace na ścianach i powierzchni podłogi w pokoju powinny być zakończone przed zaproszeniem monterów, do Ciebie należy wybór i zatwierdzenie zadania, które wykonawcy wykonają w pierwszej kolejności.

Jedną z wielu zalet nowoczesnych sufitów napinanych jest prosta i łatwa konserwacja. Rozciągnięta membrana systemu sufitowego jest idealnie płaska i gładka do tego stopnia, że odbija światło. Ponadto jest odporny na pleśń, co sprawia, że sufity napinane są doskonałym wyborem do łazienek, a przy skomplikowanych konstrukcjach do basenów krytych. Z tych powodów czyszczenie sufitu napinanego jest łatwe. Należy jednak pamiętać o następujących kwestiach:

 • jeśli sufit napinany nie został poplamiony lub zachlapany, nie ma potrzeby go myć;
 • nie używaj twardych przedmiotów, szorstkich powierzchni ani mopów i szczotek z twardym włosiem do czyszczenia sufitu napinanego;
 • do czyszczenia sufitów napinanych nie można używać żrących chemikaliów ani silnych rozpuszczalników. Do czyszczenia dobrze jest używać miękkiej szmatki z płynem do mycia szyb bezbarwnym. Kurz można alternatywnie zebrać odkurzaczem, jednak w tym przypadku należy zachować szczególną ostrożność, aby nie porysować delikatnej powierzchni.

Współczesne systemy sufitów napinanych są kompatybilne z szeroką gamą opraw oświetleniowych i aranżacji. Najprostsze opcje instalacji, takie jak pojedynczy żyrandol na środku lub kilka reflektorów, mogą być wykonane nawet przez entuzjastów majsterkowania. Jeśli chodzi o ograniczenia, należy pamiętać o dwóch najważniejszych rzeczach: a) nie stosować żarówek powyżej 50W, aby zapobiec przegrzaniu membrany; oraz b) użycie silnego źródła światła skierowanego w górę w połączeniu z odbijającą powierzchnią sufitu napinanego daje bardzo jasny punkt światła, co nie zawsze jest przyjemne. Jeśli potrzebujesz mocnego światła, dobrym rozwiązaniem może być zakrycie go odpowiednim dyfuzorem/maskownicą.

Ogólnie rzecz biorąc, typowa instalacja sufitu napinanego daje szybki i schludny efekt. W końcu przykręcenie odcinków profilu obwodowego do ścian i wygrzanie membrany to o wiele czystsze prace budowlane niż kładzenie płyt kartonowo-gipsowych czy malowanie. Niemniej jednak dobry dostęp do górnej części ścian w całym pomieszczeniu to absolutny wymóg do montażu sufitów napinanych. Oznacza to, że meble prawdopodobnie będą musiały zostać odsunięte od ścian lub całkowicie tymczasowo wyniesione z pokoju. Możesz zapytać, czy polerowana lub wrażliwa na ciepło powierzchnia mebli może ulec uszkodzeniu podczas instalacji. Odpowiedź brzmi: tak, ale nie oznacza to konieczności demontażu mebli – zwykle wystarczy dobrze przykryć wrażliwe powierzchnie grubą szmatką, aby nie porysowały się ani nie przegrzały.

Membrana PCV będąca głównym elementem nowoczesnego systemu sufitów napinanych jest cienka i delikatna. Dlatego zalecamy uważne rozważenie otoczenia przed zamontowaniem sufitu napinanego. W szczególności należy zadać sobie pytanie, w jaki sposób zamierzasz wykorzystać pomieszczenie, w którym będzie montowany sufit napinany. Na przykład sufit napinany i stół bilardowy nie są przyjemnym towarzystwem, ponieważ kij bilardowy jest spiczastym przedmiotem, który może przypadkowo przebić membranę.

Jeśli uszkodzenie zostało wyrządzone, najprawdopodobniej sufit napinany będzie wymagał całkowitej wymiany. Jednak w niektórych sytuacjach możliwa jest naprawa. Niewielkie pęknięcie lub przebicie można załatać, ale aby naprawić coś poważniejszego, należy zadzwonić lub wysłać wiadomość do profesjonalnych instalatorów, aby mogli ocenić możliwość naprawy sufitu.